خانه برند

مرکز تخصصی ثبت علامت تجاری و خرید و فروش برند

در این مقاله از وبلاگ تخصصی خانه برند به ۱۰ اشتباه رایج در برندسازی و نوسازی علامت تجاری می‌پردازیم. امیدواریم با رعایت موارد زیر به محبوبیت علامت تجاری شما در بین مشتریان افزوده شود.

  1. بعد از ثبت برند و یا نوسازی علامت تجاری ، خودتان باعث کاهش اعتبار آن نشوید! نوسازی برند تجاری باید برای دیگران نیز قابل قبول باشد. تعمیر و نوسازی برند تجاری با استفاده از تجربه‌ی فعالیت در برند قبل از آن و شناسایی رفتار و دیگاه مشتری انجام می‌شود.
  2. تنها روی برند خود تمرکز نکنید. چنانچه تنها به برند و شرکت خود توجه کنید امکان محدود شدن فعالیت شما وجود دارد. باید به صورت همیشگی به استراتژی موفق مدیران و به شرکتهای رقیب و تجربه آن‌ها بیاندیشید. همیشه نوع برخورد شرکت های رقیب با مشتریان، نوع و روش کالا و خدمات آن‌ها را ببینید و از آن‌ها برای بهتر شدن شرکت و خدمات خود الگو بردارید. درباره‌ی شرکت‌ هایی که به شما بی‌ربط هستند فکری نکنید و وقت خود را درباره آن‌ها هدر ندهید و بقیه را به این روش تشویق کنید.
  3. اگر با مشاوران همفکری کنید یا به شما قدرت می‌بخشند یا بر آشفتگی‌‌تان می‌افزایند. در هر شرکتی وظیفه یک رئیس موفق این است که هر چند وقت یک‌بار به امور شرکت بپردازد و امور شرکت را به درستی بررسی کند و درباره شرایط موجود در شرکت به تحقیق و بررسی دوباره بپردازد و همیشه شرایط را به روز نگه‌دارد.
  4. بر پایه تبلیغات مراحل نوسازی علامت تجاری خودتان را برنامه ریزی نکنید. دادن شعار تبلیغاتی جایگاه یک برند را نمی‌تواند برای همیشه مستحکم کند. راهبرد یک برند باید مسیر حرکت تبلیغات را به‌سوی پیشرفت هدایت کند. گاهی اوقات موثرترین بازسازی‌ها نیز هرگز از تبلیغات به روش سنتی استقبال نمی‌کنند و نوسازی برند را ترجیح می‌دهند.
  5. باید در نظر داشت که برند با حسن شهرت تفاوت دارد. باید همیشه این را در نظر داشت که برای داشتن یک برند موفق و خوب نباید هدف را حسن شهرت قرارد داد. زیرا این دو باهم فرق دارند.
  6. از شعارهای تبلیغاتی غیر قابل باور استفاده نکنیم. یک شعار تبلیغاتی باید براساس تجربیات مشتریان انتخاب شود و معرف محصولات و خدمات شما باشد.
  7. گران قیمت بودن برند الزاماً با معتبر بودن آن یکسان نیست. این‌که برندی گران قیمت باشد به این معنی نیست که قطعا معتبر است. برای نمونه اگر شما از کسی بپرسید کدام برند گوشی بهتر است می‌گویند آیفون یا کدام ساعت بهتر است می‌گویند رولکس این در صورتی است که ساعت تیسوت یا سواچ نیز برندی معروف هستند و بازار کار تقریباً برابری با آن دارند، اما قسمت ارزان بازار کار را هدف قرار داده‌اند.
  8. الزاماً هر صاحب لوگو صاحب برند نیست و هر صاحب برندی الزاماً لوگو یا نماد ندارد. نباید این را فراموش کنیم که طراحی گرافیکی و انتخاب رنگ و هویت بصری و موارد مانند آن اولین قدم برای برندسازی نیست، بلکه یکی از آخرین گام‌های آن است.
  9. داشتن برند با داشتن علامت تجاری تفاوت دارد. هر فردی می‌تواند با مقدار کمی خرج کردن صاحب علامت تجاری شود. تنها کافی است نمادی گرافیکی را طراحی و در هرجایی که هستید آن را استفاده کنید.
  10. یک برند خوب برای کسب موفقیت باید در دسترس باشد اما نه زیاد از حد! شاید برایتان سؤال پیش آید که چرا نباید بیش از حد در دسترس بود!؟ زیرا در این صورت نتیجه منفی خواهد گرفت. اکثر مردم دوست دارند که به خرید کالاهایی بپردازند که تنها در فروشگاه‌های معتبر وجود دارند و اگر در همه جا کالا یافت شود نتیجه منفی خواهد داد.

اگر می‌خواهید نسبت به ثبت شرکت و ثبت برند و علامت تجاری خود اقدام کنید، با مشاوران ثبت شرکت و ثبت برند ایلیا تماس بگیرید.نوشته‌های مرتبط با: نوسازی علامت تجاری و ۱۰ اشتباه رایج در برندینگ یا برندسازی

تاکنون ۰ دیدگاه برای "نوسازی علامت تجاری و ۱۰ اشتباه رایج در برندینگ یا برندسازی" ثبت شده است.


۹۱۲۲۱۲۸۱۹۱ ۹۸+

مشاوره و خرید برند آماده

Holler Box