خانه برند وبلاگ نوسازی علامت تجاری و ۱۰ اشتباه رایج در برندینگ یا برندسازی

نوسازی علامت تجاری و ۱۰ اشتباه رایج در برندینگ یا برندسازی

در این مقاله از وبلاگ تخصصی خانه برند به ۱۰ اشتباه رایج در برندسازی و نوسازی علامت تجاری می‌پردازیم. امیدواریم با رعایت موارد زیر به محبوبیت علامت تجاری شما در بین مشتریان افزوده شود.

  1. بعد از ثبت برند و یا نوسازی علامت تجاری ، خودتان باعث کاهش اعتبار آن نشوید! نوسازی برند تجاری باید برای دیگران نیز قابل قبول باشد. تعمیر و نوسازی برند تجاری با استفاده از تجربه‌ی فعالیت در برند قبل از آن و شناسایی رفتار و دیگاه مشتری انجام می‌شود.
  2. تنها روی برند خود تمرکز نکنید. چنانچه تنها به برند و شرکت خود توجه کنید امکان محدود شدن فعالیت شما وجود دارد. باید به صورت همیشگی به استراتژی موفق مدیران و به شرکتهای رقیب و تجربه آن‌ها بیاندیشید. همیشه نوع برخورد شرکت های رقیب با مشتریان، نوع و روش کالا و خدمات آن‌ها را ببینید و از آن‌ها برای بهتر شدن شرکت و خدمات خود الگو بردارید. درباره‌ی شرکت‌ هایی که به شما بی‌ربط هستند فکری نکنید و وقت خود را درباره آن‌ها هدر ندهید و بقیه را به این روش تشویق کنید.
  3. اگر با مشاوران همفکری کنید یا به شما قدرت می‌بخشند یا بر آشفتگی‌‌تان می‌افزایند. در هر شرکتی وظیفه یک رئیس موفق این است که هر چند وقت یک‌بار به امور شرکت بپردازد و امور شرکت را به درستی بررسی کند و درباره شرایط موجود در شرکت به تحقیق و بررسی دوباره بپردازد و همیشه شرایط را به روز نگه‌دارد.
  4. بر پایه تبلیغات مراحل نوسازی علامت تجاری خودتان را برنامه ریزی نکنید. دادن شعار تبلیغاتی جایگاه یک برند را نمی‌تواند برای همیشه مستحکم کند. راهبرد یک برند باید مسیر حرکت تبلیغات را به‌سوی پیشرفت هدایت کند. گاهی اوقات موثرترین بازسازی‌ها نیز هرگز از تبلیغات به روش سنتی استقبال نمی‌کنند و نوسازی برند را ترجیح می‌دهند.
  5. باید در نظر داشت که برند با حسن شهرت تفاوت دارد. باید همیشه این را در نظر داشت که برای داشتن یک برند موفق و خوب نباید هدف را حسن شهرت قرارد داد. زیرا این دو باهم فرق دارند.
  6. از شعارهای تبلیغاتی غیر قابل باور استفاده نکنیم. یک شعار تبلیغاتی باید براساس تجربیات مشتریان انتخاب شود و معرف محصولات و خدمات شما باشد.
  7. گران قیمت بودن برند الزاماً با معتبر بودن آن یکسان نیست. این‌که برندی گران قیمت باشد به این معنی نیست که قطعا معتبر است. برای نمونه اگر شما از کسی بپرسید کدام برند گوشی بهتر است می‌گویند آیفون یا کدام ساعت بهتر است می‌گویند رولکس این در صورتی است که ساعت تیسوت یا سواچ نیز برندی معروف هستند و بازار کار تقریباً برابری با آن دارند، اما قسمت ارزان بازار کار را هدف قرار داده‌اند.
  8. الزاماً هر صاحب لوگو صاحب برند نیست و هر صاحب برندی الزاماً لوگو یا نماد ندارد. نباید این را فراموش کنیم که طراحی گرافیکی و انتخاب رنگ و هویت بصری و موارد مانند آن اولین قدم برای برندسازی نیست، بلکه یکی از آخرین گام‌های آن است.
  9. داشتن برند با داشتن علامت تجاری تفاوت دارد. هر فردی می‌تواند با مقدار کمی خرج کردن صاحب علامت تجاری شود. تنها کافی است نمادی گرافیکی را طراحی و در هرجایی که هستید آن را استفاده کنید.
  10. یک برند خوب برای کسب موفقیت باید در دسترس باشد اما نه زیاد از حد! شاید برایتان سؤال پیش آید که چرا نباید بیش از حد در دسترس بود!؟ زیرا در این صورت نتیجه منفی خواهد گرفت. اکثر مردم دوست دارند که به خرید کالاهایی بپردازند که تنها در فروشگاه‌های معتبر وجود دارند و اگر در همه جا کالا یافت شود نتیجه منفی خواهد داد.

اگر می‌خواهید نسبت به ثبت شرکت و ثبت برند و علامت تجاری خود اقدام کنید، با مشاوران ثبت شرکت و ثبت برند ایلیا تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

۸ آذر ۱۳۹۶

برند ریباک (Reebok) در سال ۱۹۵۸ توسط دو نوه بنیان‌گذار کفش‌دوزی، ایجاد شد و نام آن را با الهام از یک غزال آفریقایی، ریبوک نامیدند که نهایتا با کمپانی فاستر و پسران ادغام گردید.

۸ آذر ۱۳۹۶

برندسازی شهری که امروزه مسئولان شهری به آن می‌اندیشند، برگ برنده یک شهر در رقابت‌های اقتصـادی و اجتماعی برای توسعه گردشگری می‌باشد. موضوعی که در این نوع برندسازی باید به آن توجه کرد این است که چگونه فرهنگ، تاریخ، معماری، مناظر و محیط باهم ترکیب شوند تا از طرف اکثریت مردم مورد قبول واقع شود.

۸ آذر ۱۳۹۶

برند میهن در سال ۱۳۵۵ توسط برادران پایداری در شهر اسلامشهر پایه‌گذاری شد. ایوب پایداری مدیرعامل و پایه‌گذار برند میهن که اکنون یکی از چهره‌های شاخص صنعت، تولید و کارآفرینی ایران است از هیچ شروع کرده بود ولی اکنون ۶۵ درصد سهم بازار بستنی در ایران به برند میهن تعلق دارد.

۵ آذر ۱۳۹۶

مهندس محمود خلیلی بنیان‌گذار صنعت گاز مایع در ایران و بنیان‌گذار برند بوتان می‌باشد. او پس از سفر به خوزستان و آگاهی از این موضوع که یکی از فرآورده‌های با ارزش نفت یعنی گاز مایع بدون استفاده سوزانده می‌شود به همراه پسرش مقدمات تاسیس شرکت بوتان را فراهم کرد.

۵ آذر ۱۳۹۶

برند مک دونالد جزو بزرگ‌ترین و معروف‌ترین فست‌فودهای زنجیره‌ای جهان است. اولین شعبه‌ی این رستوران در سال ۱۹۴۸ توسط ۲ برادر به نام‌های ریچارد و موریس مک دونالد در سن‌برناردینوی کالیفرنیا راه‌اندازی شد.

۴ آذر ۱۳۹۶

برند شخصی برندی است که نشان دهنده‌ی چهره عمومی فرد ‌باشد یعنی باید شخصیت درونی فرد با رفتار اجتماعیش یکی باشد و بتواند یک تصویر عمومی مشخص، قدرتمند و متقاعدکننده داشته باشد. برای داشتن برند شخصی قوی فرد باید نقاط ضعف و قوت خود را بشناسد.