خانه برند وبلاگ مراحل و شرایط تمدید برند تجاری

مراحل و شرایط تمدید برند تجاری

مدت اعتبار گواهینامه ثبت علامت تجاری ده سال از تاریخ صدور آن می‌باشد. مالک برند یا نماینده قانونی آن می‌تواند حداکثر ۶ ماه از تاریخ انقضاء علامت نسبت به تمدید برند تجاری خود اقدام نماید.

ماده ۲۰ آیین‌نامه ثبت علائم تجاری درباره تمدید برند این چنین می‌گوید:

صاحب علامت یا قائم مقام یا نماینده قانونی او می‌تواند ثبت علامت را تا ۶ ماه بعد از انقضاء مدت اعتبار آن هر ده سال یکبار تجدید نماید.

 

اگر علامت تجاری در هنگام تمدید دارای تغییراتی باشد، مراتب باید جهت اطلاع عموم در روزنامه رسمی کشور به چاپ برسد و افراد ذینفع می‌توانند اعتراض خود را ظرف مدت ۳۰ روز کاری به اداره ثبت علائم تجاری و طرح‌های صنعتی تسلیم نمایند و در صورتی که علامت تجاری تغییراتی نداشته باشد نیاز به آگهی تمدید برند در روزنامه رسمی نیست.

در صورت سپری شدن فرصت شش ماهه، تمدید برند تابع تمام قوانین و مقررات ثبت برند خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای تمدید برند تجاری

برای اشخاص حقیقی:

  1. کپی شناسنامه و کارت ملی مالک علامت تجاری
  2. ارائه اصل یا کپی گواهی ثبت علامت تجاری

برای اشخاص حقوقی:

  1. ارائه روزنامه آخرین تغییرات اعضاء هیئت‌مدیره (دارندگان حق امضاء)
  2. کپی شناسنامه و کارت ملی اعضاء هیئت‌مدیره (دارندگان حق امضاء)
  3. ارائه اصل یا کپی گواهی ثبت علامت تجاری

مطالب مرتبط

۸ آذر ۱۳۹۶

برند ریباک (Reebok) در سال ۱۹۵۸ توسط دو نوه بنیان‌گذار کفش‌دوزی، ایجاد شد و نام آن را با الهام از یک غزال آفریقایی، ریبوک نامیدند که نهایتا با کمپانی فاستر و پسران ادغام گردید.

۸ آذر ۱۳۹۶

برندسازی شهری که امروزه مسئولان شهری به آن می‌اندیشند، برگ برنده یک شهر در رقابت‌های اقتصـادی و اجتماعی برای توسعه گردشگری می‌باشد. موضوعی که در این نوع برندسازی باید به آن توجه کرد این است که چگونه فرهنگ، تاریخ، معماری، مناظر و محیط باهم ترکیب شوند تا از طرف اکثریت مردم مورد قبول واقع شود.

۸ آذر ۱۳۹۶

برند میهن در سال ۱۳۵۵ توسط برادران پایداری در شهر اسلامشهر پایه‌گذاری شد. ایوب پایداری مدیرعامل و پایه‌گذار برند میهن که اکنون یکی از چهره‌های شاخص صنعت، تولید و کارآفرینی ایران است از هیچ شروع کرده بود ولی اکنون ۶۵ درصد سهم بازار بستنی در ایران به برند میهن تعلق دارد.

۵ آذر ۱۳۹۶

مهندس محمود خلیلی بنیان‌گذار صنعت گاز مایع در ایران و بنیان‌گذار برند بوتان می‌باشد. او پس از سفر به خوزستان و آگاهی از این موضوع که یکی از فرآورده‌های با ارزش نفت یعنی گاز مایع بدون استفاده سوزانده می‌شود به همراه پسرش مقدمات تاسیس شرکت بوتان را فراهم کرد.

۵ آذر ۱۳۹۶

برند مک دونالد جزو بزرگ‌ترین و معروف‌ترین فست‌فودهای زنجیره‌ای جهان است. اولین شعبه‌ی این رستوران در سال ۱۹۴۸ توسط ۲ برادر به نام‌های ریچارد و موریس مک دونالد در سن‌برناردینوی کالیفرنیا راه‌اندازی شد.

۴ آذر ۱۳۹۶

برند شخصی برندی است که نشان دهنده‌ی چهره عمومی فرد ‌باشد یعنی باید شخصیت درونی فرد با رفتار اجتماعیش یکی باشد و بتواند یک تصویر عمومی مشخص، قدرتمند و متقاعدکننده داشته باشد. برای داشتن برند شخصی قوی فرد باید نقاط ضعف و قوت خود را بشناسد.